Neurológiai magánrendelés
A neurologiai (ideggyógyászati) és idegsebészeti szakrendelés a központi idegrendszer agy és gerincvelő, idegek organikus (szervi) megbetegedéseivel foglalkozik, melyek oka nagyobbrészt kimutatható (röntgen, CT, MR, petCT, izotóp és laboratóriumi, stb. vizsgálatokkal) okra vezethetőek vissza, esetenként műtéttel kezelhetőek. Az agy működési zavarai, melyek oka nem vagy csak igen bonyolult (pl. biokémiai) módon igazolható a psychiátria (elmegyógyászat) tárgykörébe tartoznak. A neurológus segít az idegrendszerben fellépő zavar felismerésében, diagnosztizálásában és kialakítja a terápiás javaslatot, segít az utógondozásban és kialakítja a rehabilitációs tervet.
Milyen megbetegedés esetén kell neurológushoz fordulni?
- Fejfájás
- Parkinson kór
- Perifériás idegbántalmak (pl. neuropathiák)
- Memóriazavar (pl. Alzheimer-kór)
- Agyi és gerincvelői gyulladások (pl. Sclerosis Multiplex)
- Agyi keringészavarok (pl. Stroke)
- Epilepszia
Milyen panaszok esetén kell neurológushoz fordulni?
- kézremegés
- zsibbadás
- szédülés, egyensúlyzavar
- visszatérő, ismétlődő fejfájás, amelynek oka ismeretlen
- eszméletvesztés
- memóriazavar, emlékezetkiesés
- beszéd és olvasási zavar
- végtagba sugárzó gerincfájdalom
Mit kell a páciensnek magával hozni a szakrendelésre?
- Taj és lakcímkártyáját
- Korábbi vizsgálatok eredményeit (ambulánslap, zárójelentések)
- Korábbi, illetve aktuális képalkotó vizsgálatok eredményeit (CT, MRI, RTG, UH) amely CD vagy DVD lemezen, esetleg Pendrive adathordozón van tárolva!
Nagyon fontos!
A diagnózis felállítása és a terápia meghatározása csak abban az esetben fog megtörténni, ha a páciens a képalkotó eljárással készült leleteit a fent említett adattárolók valamelyikén elhozza magával és arról érdemi információt tudunk kinyerni!
A képalkotó eljárással készült vizsgálati eredményről megírt ambuláns lap nem elégséges a további terápia megállapítására!
Telemedicina
“Olyan egészségügyi szolgáltatás, amelynek során az ellátásban részesülő és az ellátó személy közvetlenül nem találkozik, a kapcsolat valamilyen távoli adatátviteli rendszeren keresztül jön létre. A telemedicina tehát olyan infó-kommunikációs eszközzel támogatott diagnosztikus vagy terápiás-, távfelügyeleti eljárás, amelyben az egészségügyi szakszemélyzet szükségszerű beteg melletti jelenlétét on- line elektronikus kapcsolaton keresztül távolról pótolják (pl.: skype).”
Telemedicina (telefonos és skype-on) történő konzultációs időpontok:
- Dr. Rónai László minden hétfő: 17:00-19:00 között!